Nahrazuje Youtube televizi?

Většina mladých lidí v dnešní době ani nepoužívá televizi pro vstřebávání informací. K čemu taky, všechny zprávy ze světa najdou pod jednou webovou adresou. Na této stránce lze nalézt spousty naučných, zábavných či jiných druhů videí. Televize tak ztrácí svůj potenciál. Tvůrci videí, tzv. „youtubeři“, jsou prezentováni jako celebrity. Mladší diváci k nim tedy přirozeně vzhlíží. Každý z nás si tedy dnes může s minimálními náklady založit třeba svůj pořad o vaření, večerní zprávy nebo se prezentovat při sportovních aktivitách.Obrazovka, počítač, internet
Zakládání účtů
To, proč se tato platforma těší takové slávě, je možnost založení účtu opravdu pro každého. Člověk, který se rád dívá na sport si tedy může založit kanál a prezentovat například jeho techniky při cvičení, rady ohledně tenisu nebo pomoc při začínání s během. Jediné, co potřebujete je kamera nebo mobilní telefon s touto funkcí. Následně video upravíte a sdílíte na internet. Právě proto vzniklo tolik tvůrců. Obsah videí se ovšem různě liší. Jedná se o tvorbu ohledně vaření, návody na různé vychytávky, sportovní a informační kanály, herní kanály nebo tvorbu pro děti, která je z těchto zastoupena asi nejvíce.
Proplacení zhlédnutí
Na této internetové platformě se dá také i slušně vydělat. Tato firma proplácí peníze za to, kolik lidí se podívá na vaše video, tedy zhlédnutí. V konfiguraci systému pro Česko se ceny pohybují okolo 1 dolaru za 10000 zhlédnutí. Youtubeři si následně mohou zvolit také to, zda chtějí mít ve videu reklamy, z těch potom mohou také vytěžit peníze.Videa, notebook, zábava
Strávený čas
Nastavený algoritmus, který se odvíjí u každého člověka podle toho, co sleduje, funguje tak, že vám nabízí další a další videa na podobná témata. Je tedy občas těžké se od obrazovky odtrhnout. Tohle se v televizi neděje, jelikož je předem dán nějaký program, podle kterého běží jednotlivé seriály a filmy. Sledováním videí tak můžete ve finále strávit i více než 2 hodiny, a to není zdravé jak pro vaše oči, tak pro vás drahocenný čas.
Může se tedy zdát, že tato platforma nahrazuje televizi a její program. Je ovšem na každém z nás, co zvolí, jako zdroj zábavy. I televize se totiž může projevit jako žrout času.

4/5 - (1 vote)