Nice – ideální město na prodloužený víkend

Do Nice se dostanete velice snadno a rychle. Zkuste využít levné letenky praha nice.

Krásy města

V Nice je krásná stará čtvrť Vielle Ville. Najdete zde úžasné uličky, stavby, kostelíky a plno obchůdků všeho druhu. Zkuste si zajet na kopec nad město. Kromě bohatých čtrtí je zde muzeum Henriho Matisse a nádherný výhled na město. Olivový háj svádí k pikniku a odpolednímu odpočinku.

Východní část města není úplně typickým místem pro turisty, ale zase se zde nachází pravá tvář města, bez pozlátek pro turisty. U místního přístavu Port Olympia to ožívá hlavně v noci. Na západě vede silnice světoznámými osadami umělců.

let

Sen zahradníků

Pokud máte rádi květiny, pak musíte navštívit největší skleník na světě. Na sedmi hektarech je sedm různých tropických pásem a 2500 různých, a hlavně nádherných rostlin. Místo se jmenuje Le Parc Floral de la ville de Nice. Celá expozice je příjemně doplněná zpěvem ptáků.

francie1

Muzea

Muzeum moderního umění nabízí expozici místních nadaných umělců, ale také zde najdete díla Andyho Warhola a Piccasa.

Další muzeum je Musée Matisse, kde se dá sledovat průřez celou mistrovou tvorbou. Bohužel ty nejslavnější díla jsou většinou v USA. Za muzeem je mistrův hrob.

Cathedral – Tato nevšední katedrála postavená v barokním stylu poskytne nevšední zážitek a také nabídne v horkém dnu příjemné chladné prostředí pro odpočinek.

Kuchyně

Ve městě je 300 slunečních dnů v roce. Místní strava je tedy hlavně lehká. Najdete v ní hlavně olivový olej, česnek a citron. V menu najdete široký výběr zeleniny (rajčata, baklažány, dýně atd.) Oblíbené jídlo je ratatouille. Tradičním jídlem podávaným na ulici je la socca, jde o palačinku vyrobenou z cizrny. Je slaná a osvěžující.

Věhlasná restaurace Chantecler – La Rotonde je cílem každého gurmána a je dělaná pro turisty, drahá a okázalá.

La Grand Balcon je zase místem, kde se schází místní smetánka a pokud máte rádi ústřice, musíte zajít do Le Grand Café de Turin.