Uvažujeme o dalším přírůstku do rodiny

Nebude se zrovna jednat o rozšíření lidského rodu, ale o nějaké zvířátko. Ale i to je třeba dobře naplánovat. Bohužel nadšení se o něj starat u někoho pomíjí velmi brzo a pak je takový pejsek nebo kočička na obtíž. Nic méně můžeme zvolit úplně něco jiného, co nebude vyžadovat takovou pozornost, přesto bude dělat dlouhou řádku radost. Co si takhle pořídit veverku? Jestli se někdo zhrozil, tak ještě malý momentík. Nejedná se o klasickou, co vídáváme skákat po stromech v parcích nebo lesích, ale rovnou o chilskou veverku. Dobře, tak ještě lépe, pořídíme si osmáka degu. Je to roztomilé zvířátko, a když se pomalu ochočí, tak si s ním užije každý zábavy víc, než dost.
malý osmák

Začínáme s chovem

Pokud zrovna nemáme poblíž nějakého chovatele, tak nejspíš budeme muset vyrazit na nákupy do Zverimexu. V první řadě je třeba mu připravit správný domov a rozhodně to nebude nic malinkého a žádné skleněné akvárium. Klec pro osmáky musí být větší a hlavně prostorná, například předělaná ptačí voliéra nebo terárium. Jedině tam se totiž dají poskládat všechny věci na bydlení, hraní a také pro jídlo a pití. Stejně totiž jako my potřebuje prostor. Chce si hrát, spinkat, skákat, běhat, jíst a pít, ale i koupat, k tomu nám poslouží písková koupel, kde bude dovádět a pro nás to bude skvělé představení. Díky písku si vyčistí svojí srst. Na chování si budeme muset chvíli počkat. Je totiž nedůvěřivý, ale posléze si zvykne, že jste nositelem nějaké dobroty, takže se rychle naučí, že patří do rodiny.
osmák degu u klece

Krmení

Málo kdo ví, že trpí od narození cukrovkou. Musíme být opatrní na ovoce a do stravy ho moc často nezařazovat. Pokud zakoupíme rovnou míchanou směs pro osmáky, tak uděláme to nejlepší. Přesto je dobré si jí ještě prohlédnout, jelikož v některé je poměrně dost sušeného banánu. Když ho vybereme a budeme mu ho dávat za odměnu, tak uděláme dobrý tah. Opatrní bychom měli být i u zeleniny, hlavně té co nadýmá. Při správné péči a lásce se dožije vysokého věku a my si s ním užijeme hodně legrace.

5/5 - (2 votes)